Жұмыс пен ақша


Қысқа мерзімді жоспар

Тақырыбы: Жұмыс пен ақша

Сыныбы: 10 «б»

Мақсаты: Сыни тұрғыдан ойлау арқылы екі елдің мамандыққа деген көзқарасын салыстыру.

Міндеті:

-жұмыс тұрлері туралы ақпаратпен таныстыру.

-өз ойын өзгемен бөлісуге және еркін ойын жеткізуге баулу.

-топтағы қарым- қатынас мәдениетін арттыру

Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, АКТ пайдалану, Талантты және дарынды балаларды оқыту .

Стратегиялық іс-әрекеттер: «6 қалпақ», «Топтастыру», «Венн диаграммасы», «Миға шабуыл», «INSERT», «Білдім, үйрендім, білгім келеді», «Бес жолды өлең құрастыру әдісі», «Рефлексия» «Эссе» .

Пән аралық байланыс: қазақ тілі

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Бағалау Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?
I Кіріспе

2 мин

Кіріспе.

Психологиялық ахуал

Мақсаты:Жағымды психологиялық ахуалды тудыру мақсатында түймедақ гүлінің жапырақшаларына «Алтын ережемізді» еске түсіріп жылдам жазамыз. Топқа бөлу

Әр-түрлі фигуралар арқылы.

Психологиялық ахуал

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу. Оқушылармен сәлемдесу. Қалдарын сұрау, көңіл күйлерін сұрау. Бір-бірлеріңе қандай тілек айтар едіңдер деп тілек айтуға бағыттау арқылы оқушылардың көңіл күйлерін көтеріп сабаққа бағыттау.

Бір-біріне тілек айту арқылы қарым-қатынысқа түсу; Ынталандыру (жақсы- good, жақсы жұмыс жасадыңдар – good job (Түрлі –түсті фигуралар)
II Тұсау кесер

.

Сабақты бекіту.

Өтілген тақырып «Жұмыс және ақша»

Сұрақ-жауап

Мақсаты: оқушылардың алған білімдерін тексеру

«Диалогтік оқтыту»

Мақсаты: сөздік қорын байыту, ойын ашық айтту.

Фонетикалық жаттығу.

Cабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстырады. (слайд көрсету)

Сұрақтарды оқушыларға таратады жауап беретін оқушы басына жасыл түсті қалпақты киіп жауап береді, осы ретпен барлығы жауап беру керек.

Дайын болғанын оқушы шапалақ естірту арқылы білдіреді, қалпақты киіп сұраққа жауап берген соң келесі оқушыға қалпақ ұсынады. Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар Мұғалім АКТ-ны қолдану арқылы оқушыларғы тапсырма береді.
10 мин «Миға шабылу»

мақсаты: оқушылардың жұмыс туралы түсініктерін анықтау

Жасыл қалпақ қызметі жаңа идеялар туындап, шығармашылық бастауын алу.

Қосымша 1

Сұрақтарға жауап беру. Answer the questions.

1.What do you want to be?

2.What do you think about job and what does it mean?

3.Do you have a part-time a job?

4.Where’s your mother works?

5.Where’s your father works?

6.What job would you like to have?

Топпен жұмыс істейді, пікір алмасады. OK!

Thank you very much!

Excellent!

Good job

Сұрақтар жазылған карточкалар
III Негізгі

Бөлім

8 мин.

Венн диаграммасы қолданылады.

Венн диаграммасы-мақсаты:сыни тұрғыдан ойлау арқылы салыстыру.

Сары –артықшылықты, ал қара- кемшілікті білдіреді.

«Топтастыру»

Мақсаты:

алынған мәліметі саралау, жинақтау.

Оқушыларды мәтінмен таныстыру, оқыту, тыңдау сөздің айтылуындағы қатені түзеу.

Венн диаграммасын сары және қара қалпақ арқылы екі топқа бөліп пікірлерін тыңдау.

«Сары қалпақ» тобы жұмыс істеудің жақсы жақтарын, ал «қара түсті қалпақ» тобы кемшіліктерін іздеу керек. Шешімін «Ментальді картаға» орындату.

Қосымша 2

“Why do people work?” мәтін.

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды, топ мүшелерімен пікір-алмасады, шапшаңдық қабілеттері байқалады. Тақырыпты оқиды, өзіне қажетті жазбалар, ескертпелер жасайды, жаңа ақпаратыы қабылдайды, түсінеді, өзбеттерімен ойларын ортаға салады.

Топ ішінен төрайымы сайланып, қалпақты баяндамашыға береді, ол тақтаға шығып Ментальді карталарын қорғайды. Хрономенрасшы уақыт белгілейді. Топтар бір-біріне түсіндіреді.

Excellent!

Good job

Мәтіннің көшірмелері
5 мин «INSERT» мақсаты оқығанын түсінуге, өз ойына басшылық етуге мүмкіндік береді.

I- interactive-

N- noting-белгілеу

S- system-жүйелеу

E- effective -

R- reading-оқу

T- thinking -ойлау

Қызыл — адамды эмоциялар, сезу, сезімдер билейді.

Мәтін бойынша «INSERT» әдісін қолдану. Үлестірме карточкалар тарату.

Қосымша 3

“ ”

You should put a tick if you knew this fact before.

Сізге білетін мәлімет болса белгі қойыңыз

“+”

New information

Мен үшін жаңа мәлімет

“-“

Thought differently

Түрлі түсінік бар

“?”

Don’t understand, have questions

Түсінбедім, сұрағым бар.

Тапсырманы орындау барысында оқушы өз ойын білдіреді.

Қызыл қалпақты кезекпен киіп түсінгендерін өз сөздерімен жеткізіп, өз ойларын нақтылайды.

Тапсырманың мазмұнына қарай бір-бірін толықтырады, өзара пікір алмасады.

Thank you very much! Үлестірмелі карточка
8мин Өлең құрастыру әдісі

«Диалогтік оқыту» түрткі сұрақтар.

Мақсаты: сабақты қалай меңгергендерін анықтау.

Фактілер, ақпарат, сұрақтарнегіз болады. Қандай сұрақтар қойып, жауап алуымыз керек?

Әр оқушыға өлеңнің шумақтарын таратып, бос қалған сөздерді жазғызу.

Мұғалім бақылайды, балалардың қатесін түзейді, дұрысын талқыға салып табады.

Қосымша 4

Өлең шумақтары

Уақыт үнемдей отыра, шумақтарды бөліп алып, жылдам құрастыру, бос қалған жерлерді толтыру. Excellent!

Good job

Өлең шумақтары
5 мин АКТ «Сәйкестендір»

Көк қалпақ — ұйымдастыру және басқарумен байланысты.

Елдердің атаулары мен ақша бірліктерін тап.

Қосымша 5

Fill in the gap with the currency (money)
The British

Indian

Spanish

Kirghiz

American

Kazakh

Russian

Japanese

French

Franc

Peseta

Dollar

Tenge

Yen

Rupee

Ruble

Som

Pound

Ақша бірліктерін ел атауларымен жылдам сәйкестендіру. Формативті бағалау

(әр түрлі жұлдызшалармен)

Үлестірмелі карточка
3 мин Сергіту сәті

«People in my town»ән айту

Сілтеме MP3

Мұғалім тарапынан топты бағалау түрі жүріп отырады.

Қызыл түсті-дұрыс орындаған түсінікті. (қызыл жұлдызша)

Жасыл- түсініксіз, дұрыс орындамағандығын білдіреді.

Сары түс-ескерту.

Оқушылар көздерін жұмып, бойларын бос ұстауы арқылы бойларын сергітеді
IV Қорытынды бөлім

3 мин

Үйге тапсырма

«ЭССЕ » стратегиясы. Мақсаты: тақырыпқа сай оқушыларды өз ойларын қорытуға және жинақтауға, өз бетерімен жеке жұмыс жасауға дағдыландыру

Қандай жұмыс түрлері ең маңызды, айырмашылығы туралы ақпарат әкелу Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар Стикерлер
1 мин Топтың әр мүшесі рефлексия жасайды. «Білдім, үйрендім, білгім келеді» мақсаты: оқушының не үйренгенін, не білгенін, не білгісі келетінін анықтау.Форматифтік бағалау Форматифтік бағалауды сабақ бойы жүргіземін

Жиынтық баға шығару

Оқушылар бүгінгі сабақтан не алғандарына кесте бойынша қорытынды жасайды.

Білдм Үйрендім Білгім келеді

Өз-өзін бағалау

Бағалау парақшасы

Презентация1.ppt

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s