Monthly Archives: Июль 2014

Ал, кәнекей қыздар


«Ал, кәнекей қыздар» сайысы.

(сыныптан тыс жұмыс)

Тұрсынбаева Орынкүл Махмутқызы

Қызылорда облысы,Қазалы қаласы,

Ғ.Мұратбаев атындағы №17 мектеп.

Мақсаты:

1. Қазақ халқының ұлттық салт – дәстүрлері дәріптеуге үйрету.

2. Оқушылардың танымдық және шығармашылық қабілетін эстетикалық талғамын шеберлігін дамыту.

3. Көпшілік алдында өзін — өзі ұстай білуге әдептілікке, мейрімділікке сұлулыққа, инабаттылыққа, кішіпейілділікке тәрбиелеу.

Жүргізуші:

Ақын боп әділдікті жақтап өтем

Ананың ақ үмітін ақтап өсем

Әдеп пен инабатты сақтап өскен

Қазақтың аруларын мақтан етем

Ақын мен әнші деген ел еркесі

Қазақтың тарқамасын берекесі

Орынкул сайыс.doc

Туған жерімді сүйемін


Туған жерімді сүйемін

(Мектепалды даярлық өзін-өзі тану сабағы)

Тұрсынбаева Орынкүл Махмутқызы

Қызылорда облысы,

Қазалы қаласы,

Ғ.Мұратбаев атындағы №17 мектеп

Сабақтың мақсаты:Отан,Сүйіспеншілік,Туған жер құндылықтарының маңыздылығын түсіндіру;

Сабақтың міндеттері:

-Отан, сүйіспеншілік,туған жер туралы түсініктерін кеңейту;

-Туған жерге деген сүйіспеншілік сезімдерін дамыту;

-Туған жерін сүюге ,қадірлеуге тәрбиелеу;

Көрнекі құралдар:түрлі-түсті қарындаштар,ақ парақтар,үнтаспа.

Шаттық шеңбері:

Балалар шеңберге тұрып,Е.Ерботиннің «Туған жер»өлеңінің бір шумағын бірге қайталайды.

Туған жер сабақ.docx

Орынкул сайыс.doc

К этому письму приложены ссылки на следующие файлы, загруженные на Файлы@mail.ru:

1. Орынкүл апай.ppt (85.4 Мб)

Ссылка для скачивания файлов: http://files.mail.ru/94109B97F4F1496FB6D7642968230A38

Файлы будут храниться до 28.08.2021

Приставка и суффикс как способ образования новы х слов


Жумагулова Улдай Айнадиновна учительница русского языка и литературы средней школы №16 им. М.Горького г.Казалинска Кызылординской области

Тема: Приставка и суффикс как способ образования новых слов.

Цели: 1. закрепить знания учащихся об особенностях частей слова — приставки и суффикс, уметь правильно писать их;

2. развивать логику, внимание, память; способствовать формированию навыков грамотного письма, расширению и обогащению словарного запаса учащихся;

3. способствовать воспитанию ответственного отношения к обучению.

Тип урока: изучение нового материла

Оборудование: интерактивная доска, опорная схема, презентация к уроку, распечатка цветка ромашки, кроссворд, карточки с заданиями.

урок приставка и суффикс.doc

Конкурс Парни, вперед


Жумагулова Улдай Айнадиновна

учительница русского языка и литературы средней школы №16

им. М.Горького г.Казалинска Кызылординской области

Конкурс «Парни, вперед!»

Цели: Воспитывать у учащихся любовь к своей Родине, стремление стать ее достойным защитником.

Способствовать развитию умения работать в коллективе.

Развивать логическое мышление, внимание.

Ход урока

Ведущий 1

Дорогие друзья! Ежегодно наша страна отмечает 7 мая День защитника Отечества. Отечество – это наша страна, Родина. В этот день чествуют людей, посвятивших себя военному делу. Отдают дань уважения мужественным солдатам минувших, настоящих и будущих времен.

Вперед, парни!.docx

презентация к конкурсу в 6 кл.pptx

Сәкен Жүнісов Ақырғы бәйге


Қызылорда облысы Қазалы қаласындағы

Ғ.Мұратбаев атындағы №17 орта мектептің

қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі

Қожанова Нұргүл Тұрғанқызы

Сабақ жоспары

Уақыты: 8.04. 2014ж. Пәні: Қазақ әдебиеті 5б сынып

Сабақ

тақырыбы: Сәкен Жүнісов «Ақырғы бәйге» 2-сабақ (талдау) («Ақан сері» романынан үзінді)

Жалпы мақсат «Ақырғы бәйге» үзіндісінің мазмұнын шығармаға талдау жасау барысында меңгерту. Оқушы өз ойын жүйелі жеткізе білу, еркін айта білу дағдысын дамыту.

Сілтеме 1.Қазақ әдебиетін оқыту әдістемесі 2.5-сыныпқа арналған қазақ әдебиеті оқулығы

Оқыту нәтижелері Оқушылардың тақырыпты игере отырып, сыни ойлауы дамиды, сыныпта оқушының топпен ынтмақтастықта, жеке жұмыс жасау дағыдысы қалыптасады. Талдау жасау икемділігі артады.

Акыргы байге.doc

Акыргы байге.ppt

Диалогтік оқытуды сабақ барысында пайдаланудың тиімділігі


Қызылорда облысы Қазалы қаласы

Ғ.Мұратбаев атындағы №17 мектептің

қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі

Қожанова Нұргүл Тұрғанқызы

Диалогтік оқытуды сабақ барысында пайдаланудың тиімділігі

Мерсер мен Литлтон өз еңбектерінде сабақта оқушылардың қызығушылығын арттырумен қатар, олардың білім деңгейінің өсуіне үлес қосатындығын атап көрсетті. Ал Барнс сыныпта тіл қаншалықты қолданылса, оқушылардың оқуына соншалықты әсер ететінін айтады. (МАН, 38 бет)

Мен осы ойларды негізге алдым, себебі бұл адамдардың қолданған әдістерінің барысы менің сабағымда да көрініс тапқандай болды. Сабағымда диалогтік оқытуды пайдаланудың маңызды екенін білдім.

Диалогтік оқыту білім сапасын арттыруға көп көмегін тигізеді деп ойлаймын. Яғни диалогтік оқыту баланың білімін жетілдіруде көбірек қолданылады. Біз көбінесе диалогтік оқытуды сұрақ – жауап ретінде қолданамыз. Диалогтік оқыту тек қана қазақ тілі мен әдебиеті саласында емес барлық пәндер үшін тиімді оқыту түрі болып табылады. Әсіресе тіл дамыту кезінде немесе басқа тілді үйрену барысында көп көмегі тиеді. Ы. Алтынсарин: «Балаға айтып

Устаздар сайтына .docx

А – ТІЗБЕКТЕЛГЕН САБАҚТАР ТОПТАМАСЫН ЖОСПАРЛАУ ДА БАҒДАРЛАМАНЫҢ БІР МОДУЛІ ҚАЛАЙ ЖӘНЕ НЕГЕ ЕНГІ ЗІЛГЕНІ ТУРАЛЫ РЕФЛЕКСИВТІК ЕСЕП


Акбаева Жанат Шакизадаевна Қызылорда облысы Қазалы қаласындағы Ғ.Мұратбаев атындағы №17 орта мектептің ағылшын тілі пәні мұғалімі

А – ТІЗБЕКТЕЛГЕН САБАҚТАР ТОПТАМАСЫН ЖОСПАРЛАУДА БАҒДАРЛАМАНЫҢ БІР МОДУЛІ ҚАЛАЙ ЖӘНЕ НЕГЕ ЕНГІЗІЛГЕНІ ТУРАЛЫ РЕФЛЕКСИВТІК ЕСЕП

Дарынды және талантты балалар

күрделі қабілеттердің иелері,

әрі олар адам қызметінің

кез келген құнды саласында

өз қабілеттерін көрсетуге бейім

Ренцулли мен Райс

А есеп Акбаева Жанат.docx

« Older Entries